czwartek, 28 marca 2024 17:51

XLIV Sesja Rady Gminy Fajsławice

Herb Gminy Fajsławice

Autor: Urząd Gminy Fajsławice

Dnia 9 sierpnia 2022r., w sali obrad Urzędu Gminy Fajsławice odbyła się XLIV Sesja Rady Gminy Fajsławice.

W pierwszej części obrad Wójt Gminy Fajsławice przedstawił informacje o bieżącej pracy urzędu m.in. o wręczeniu 34 stypendiów najlepszym uczniom naszych szkół z okazji zakończenia roku szkolnego, o dotacji dla jednostki OSP w Siedliskach Drugich z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w kwocie 20 tys. zł na zakup sprzętu i wyposażenia, a także o dofinansowaniu naszej gminnej biblioteki w kwocie 7 tys. zł ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na powiększenie księgozbioru o nowe pozycje wydawnicze. Ponad to zapoznał zebranych o odbytej konferencji "Naturalnie o ziołach" zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury w Fajsławicach w ramach operacji pn.: „Naturalnie – Dobre bo Nasze”, a także o pozyskanych środkach w kwocie 1 mln 715 tys. zł na remont drogi Fajsławice – Siedliska Pierwsze z Programu Inwestycji Strategicznych – edycja trzecia PGR. Wójt gminy dużo uwagi poświęcił naszym kołom gospodyń, które w ostatnim czasie osiągnęły wiele sukcesów min.: KGW „Kreatywne Marysieńki” w Marysinie za I miejsce w konkursie na najciekawsze stoisko podczas festiwalu „Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski” w Nałęczowie, KGW „Razem Lepiej” w Ksawerówce za II miejsce w półfinale konkursu Kobieta Gospodarna Wyjątkowa oraz nominację do „Perła 2022” dla Anny Wójcik z Gminnego Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet w Fajsławicach za pieroga pieczonego z makiem i marchewką. Również nasze zespoły śpiewacze Siedliszczanki i Fajsławianki uczestniczyły w przeglądach i występach w Trawnikach i Rudniku. Towarzystwo Przyjaciół Fajsławic zorganizowało w Gminnym Ośrodku Kultury w Fajsławicach bardzo ciekawe spotkanie autorskie z prof. Kazimierzem Adamiakiem promującym księżkę „Miana naszych przodków”.

W dalszej części posiedzenia radni przyjęli uchwałę uwzględniającą zmiany w sprawie ustalenia obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dla niektórych nauczycieli gminnych szkół

Ponadto radni wyrazili zgodę na zbycie udziału ½ części nieruchomości stanowiącej współwłasność Gminy Fajsławice. Nieruchomość o pow. 0,04 ha znajduje się w obrębie Zosin – Dziecinin (tzw. Kępa).