wtorek, 23 kwietnia 2024 19:01
zachmurzenie umiarkowane

Spotkanie autorskie z prof. Kazimierzem Adamiakiem

Książka pt. "Miana naszych przodków" autorstwa prof. Kazimierza Adamiaka, wydana nakładem Towarzystwa Przyjaciół Fajsławic

Autor: Urząd Gminy Fajsławice

W niedzielę 7 sierpnia 2022r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Fajsławicach odbyło się bardzo ciekawe spotkanie autorskie z profesorem Kazimierzem Adamiakiem, pochodzącym z gminy Fajsławice, a obecnie mieszkającym w Kanadzie, Spotkanie promujące drugą książkę autora pt.: „Miana naszych przodków” zgromadziło sympatyków naszej Małej Ojczyzny jaką jest ziemia Fajsławice. Publikacja wydana nakładem Towarzystwa Przyjaciół Fajsławic była możliwa dzięki Państwu Bernadecie i Kazimierzowi Ruszniakom z Krasnegostawu, którzy w całości pokryli koszty wydania.

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się jak kształtował się proces dziedziczenia nazwisk okolic Fajsławic od połowy XVII do początku XX wieku, jak na przestrzeni lat zmieniał się sposób i motywacje nadawania imion dzieciom w zależności np. od stanu pochodzenia rodziny.

Każdy z uczestników miał okazję porozmawiać z Panem Kazimierzem, zapytać o pochodzenie swojego nazwiska i jego genezy, a także nabyć książkę oprawioną piękną dedykacją autora.

Mamy nadzieję, że takich wartościowych spotkań będzie więcej.