czwartek, 28 marca 2024 14:12
słabe opady deszczu

Kolejne fundusze dla Gminy Fajsławice

Wynik trzeciej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych - PGR dla Gminy Fajsławice

Autor: Serwis Rzeczpospolitej Polskiej

W ubiegłym tygodniu, 14 lipca 2022r. ogłoszono wyniki trzeciej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – PGR.

Gmina Fajsławice, na której obszarze funkcjonowały kiedyś państwowe gospodarstwa rolne, znalazła się  wśród kilku samorządów w powiecie krasnostawskim, które otrzymały dofinansowanie na realizacje wybranych inwestycji.

W Gminie Fajsławice za przyznaną kwotę 1 715 000,00 zł zostanie wykonany remont 3 odcinków drogi gminnej Siedliska Pierwsze – Fajsławice o łącznej długości 1,5 km. W ramach prac wykonana zostanie nowa nawierzchnia asfaltowa wraz z poboczami z kruszywa.

Cieszymy się z otrzymanych środków finansowych, które pozwolą na poprawę  infrastruktury drogowej, a tym samym przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa na terenie naszej gminy.