piątek, 26 kwietnia 2024 09:33

Stypendia Wójta Gminy Fajsławice dla najzdolniejszych uczniów

Uroczystość zakończenia Roku Szkolnego 2021/2022

Autor: Urząd Gminy Fajsławice

W miniony piątek, 24 czerwca 2022r. uczniowie zakończyli kolejny rok wytężonej nauki. Zarówno w szkole podstawowej w Siedliskach Drugich jak i w szkole podstawowej w Fajsławicach cała społeczność szkolna po mszy świętej uczestniczyła w uroczystości zakończenia roku szkolnego. Nie zabrakło wyrazów uznania, gratulacji, podziękowań.

W uroczystościach uczestniczył również Wójt Gminy Fajsławice Janusz Pędzisz wraz z zastępcą Mieczysławem Paluchem. Podsumowując ciężką pracę uczniów i nauczycieli, wręczył tym najzdolniejszym stypendia Wójta Gminy Fajsławice.

W tym roku szkolnym 34 uczniów otrzymało stypendia za bardzo wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie, trojga uczniom przyznano stypendia za wysokie osiągnięcia sportowe i wzorową postawę uczniowską. 25 stypendiów edukacyjnych i 3 stypendia sportowe powędrowało do uczniów Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Fajsławicach, natomiast w Szkole Podstawowej im. bł. Jana Pawła II w Siedliskach Drugich 9 uczniów otrzymało stypendia edukacyjne. Stypendia w kwocie 600zł są formą docenienia wytężonej i w 100% zasłużonej pracy ucznia przez cały rok szkolny.

Zakończenie roku to także ważny moment dla uczniów klas ósmych, którzy po ośmiu latach nauki opuszczają mury szkoły i żegnają się z nauczycielami oraz kolegami. Tym uczniom życzymy powodzenia w dalszej edukacji i nieustającego szczęścia w codziennym życiu.

Cieszymy się, że z każdym rokiem liczba przyznawanych stypendiów ciągle wzrasta co oznacza, że gmina Fajsławice ma wielu młodych, zdolnych i ambitnych ludzi, którzy są przyszłością naszej gminy i warto doceniać ich pracę i wysiłek.

Całej społeczności szkolnej życzymy udanego, bezpiecznego wypoczynku i naładowania baterii na kolejny rok szkolny.