piątek, 29 marca 2024 14:02

XLIII Sesja Rady Gminy Fajsławice

Herb Gminy Fajsławice

Autor: Urząd Gminy Fajsławice

Dnia 23 czerwca 2022r., w sali obrad Urzędu Gminy Fajsławice odbyła się XLIII Sesja Rady Gminy Fajsławice.

W pierwszej części obrad Wójt Gminy Fajsławice przedstawił informacje o bieżącej pracy urzędu m.in. o zakończonym sukcesem III Charytatywnym Turnieju Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Wójta Gminy Fajsławice, wystawie „Tu rodziła się Solidarność Rolników”, którą przy współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej w Lublinie zorganizowano w Gminnym Ośrodku Kultury w Fajsławicach, a także o zakończeniu remontu 1,5 km odcinka drogi w miejscowościach Suchodoły i Siedliska Pierwsze.

W dalszej części posiedzenia radni przyjęli Raport o Stanie Gminy Fajsławice za rok 2021, który był analizowany i szczegółowo omawiany merytorycznie na poszczególnych komisjach.

Głównym punktem tej sesji było podjęcie uchwał w sprawie udzielenia wotum zaufania Wójtowi Gminy Fajsławice za 2021 rok oraz udzielenia absolutorium Wójtowi Gminy Fajsławice z tytułu wykonania budżetu za 2021 rok. Radni podjęli uchwały jednogłośnie, aprobując działania Wójta w tym zakresie.