III Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Wójta Gminy Fajsławice

  • 23.06.2022, 09:06
  • Aleksandra Granat
Zdjęcie przedstawia III Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar… Urząd Gminy Fajsławice III Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Wójta Gminy Fajsławice, 22 czerwca 2022r.

Mecze piłkarskie dzieci, turniej piłki nożnej oldbojów licytacje i loteria fantowa – to główne wydarzenia III Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Wójta Gminy Fajsławice, który odbył się w minioną niedzielę, 19 czerwca 2022r. na boisku sportowym w Fajsławicach.

Niewątpliwie najważniejszym wymiarem tej imprezy był jej charytatywny aspekt. Dar serca Fajsławiczan dla rodziny Damiana Surmy, który zmarł nagle zostawiwszy żonę i dwóch synów. Damian był pierwszy do niesienia pomocy innym, angażował się w akcje społeczne i charytatywne, lubił służyć ludziom. Podczas Turnieju mogliśmy się odwdzięczyć choć trochę za Jego dobroć, którą dzielił się z innymi. Dzięki tej szczytnej akcji udało się zebrać kwotę 24 600zł, która będzie wsparciem dla Kasi, Julka i Antka.

Miłym akcentem sportowym oprócz meczów najmłodszych i najstarszych piłkarzy, było otwarcie „małego Orlika”. To boisko ze sztuczną nawierzchnią zostało wybudowane całkowicie ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na kwotę 361.000 zł. Otwarcia dokonali m.in.: Zdzisław Szwed – Członek Zarządu Województwa Lubelskiego, Zbigniew Bartnik - Prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej wraz z sekretarzem Robertem Gromyszem,Wójt Gminy Janusz Pędzisz wraz z zastepcą Mieczysławem Paluchem oraz Sławomir Michalak - Przewodniczący Rady Gminy Fajsławice.

Aktu poświęcenia dokonał ks. Marcin Smalec – administrator naszej parafii. Chwilę później najmłodsi piłkarze z drużyn: Frassati Fajsławice, Piaskovia Piaski, Hetman Żółkiewka oraz Świdniczanka Świdnik rozegrali pierwsze mecze na nowym boisku. Na dużym boisku rywalizowali Oldboje.

Puchar Wójta Gminy Fajsławice wywalczyła drużyna Solidarność PZL Świdnik drugie miejsce zdobyła Gmina Chełm natomiast trzecie miejsce na podium zajęli oldboje z MKS Ryki,. Kolejne miejsca przypadły: Gardenmet Krasnystaw, Ruch Izbica, Znicz Siennica, MKS Siedliska i Frassati Fajsławice. Pamiątkowe puchary wręczyli kapitanom drużyn Wójt Gminy Janusz Pędzisz, oraz Przewodniczący Rady Gminy Sławomir Michalak. Dodatkowo każdy zawodnik otrzymał drobny upominek.

Wójt Gminy Fajsławice ufundował również statuetki dla najlepszego strzelca turnieju, którym został Kamil Cieśla (Solidarność PZL Świdnik) – zdobywca 7 bramek oraz dla najlepszego bramkarza, którym został Jacek Sieraj (MKS Ryki). Ponadto statuetkę ufundowaną przez Prezesa LZPN dla najstarszego zawodnika turnieju odebrał Ludwik Kawalec (Solidarność PZL Świdnik).

Rodzina Damiana również obdarowana została pamiątkową statuetką, przekazaną od Stowarzyszenia Manufaktura Futbolu, a także upominkami od Prezesa LZPN.

W trakcie trwania imprezy uczestnicy posilali się kiełbaskami z grilla serwowanymi przez firmę Jankes, a także potrawami przygotowanymi przez Ukrainki mieszkające w Punkcie Pomocy dla Uchodźców w Boniewie. Na zakończenie wszyscy zebrani częstowani byli smacznym poczęstunkiem, który przygotował niezawodny pan Dariusz Janiszek wraz z synem Danielem.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację, przygotowanie i przebieg całego wydarzenia. Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali rzeczy, produkty i usługi na loterię fantową i licytacje oraz tym, którzy wzięli w nich aktywny udział. Wśród darczyńców , którzy przekazali fanty na licytację znalazło się wielu mieszkańców, lokalnych przedsiębiorców i nie tylko, a także zaprzyjaźnionych firm m.in.: Herbapol Lublin S.A. czy Instytut Pamięci Narodowej, który przekazał ciekawe, edukacyjne gry planszowe czy wyjątkowy zbiór ryngrafów związany z historią Polski.

Szczególne słowa wdzięczności kierujemy w stronę Jacka Kosierba, który niezmiennie pomaga nam w organizacji turnieju. Słowa podziękowania należą się również pracownicom Ośrodka Pomocy Społecznej w Fajsławicach, które zajęły się  przygotowaniem i realizacją loterii fantowej oraz licytacji.

Wydarzenie nie miałoby tak szczególnej oprawy gdyby nie obecność i bezinteresowna pomoc Tomasza Madei, który poprowadził licytację i zachęcał zebranych do przekazywania funduszy. Słowa podziękowania kierujemy również na ręce Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Fajsławicach, jego pracowników oraz Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Fajsławicach, którzy wspierali organizacyjnie całe wydarzenie.

Zbiórka internetowa zrzutka.pl trwa do 9 lipca. Chętni, którzy chcieliby wesprzeć Rodzinę Damiana, mogą dokonać wpłaty w linku poniżej.

https://zrzutka.pl/wdssxk

 

Aleksandra Granat

Podziel się:


Pozostałe