piątek, 19 kwietnia 2024 23:20

Pompy ciepła i kolektory słoneczne z dofinansowaniem - ostatnie wolne miejsca w projekcie gminnym

Gmina Fajsławice posiada ostatnie wolne miejsca na montaż:

• pomp ciepła do przygotowania ciepłej wody użytkowej z zasobnikiem 300 litrów.
  • zestawu 2 kolektorów słonecznych do przygotowania ciepłej wody użytkowej z zasobnikiem 300 litrów;
  • zestawu 3 kolektorów słonecznych do przygotowania ciepłej wody użytkowej z zasobnikiem 400 litrów;

Instalacje będą montowane w ramach realizowanego projektu „Instalacje OZE na terenie gminy Fajsławice”, w którym poziom dofinansowania unijnego wynosi 65% kosztów kwalifikowalnych.

Planowany termin montażu:

• kolektory słoneczne – do 15.02.2022r.
  • pompy ciepła – do 20.02.2022r.

WAŻNA INFORMACJA:

Z uwagi na zagrożenie prawidłowej realizacji projektu spowodowane dużą ilością rezygnacji osób zapisanych na kolektory słoneczne i pompy ciepła, Gmina Fajsławice dopuszcza montaż kolektorów słonecznych i pomp ciepła u osób, u których będzie montowana również inna instalacja w ramach projektu (np. fotowoltaika).

Instalacja

Rodzaj kosztu

Kolektory słoneczne montowane na dachu lub na ścianie budynku mieszkalnego

(VAT 8%)

Pompa ciepła z zasobnikiem

300 litrów

(VAT 8%)

2 kolektory

z zasobnikiem

300 litrów

3 kolektory

z zasobnikiem

400 litrów

Całkowity koszt wykonania instalacji

11 405,09zł

13 504,69zł

12 345,85zł

Wkład Uczestnika projektu

4 470,91zł

5 249,21zł

4 754,64zł

Warunkiem zakwalifikowania do projektu jest konieczność złożenia wypełnionych i opatrzonych podpisami wszystkich właścicieli nieruchomości dokumentów zgłoszeniowych (tj. deklaracji zgłoszeniowej do udziału w projekcie z zakresu dofinansowania instalacji OZE wraz z ankietą dotyczącą wybranej instalacji, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, 2 egz. umowy użyczenia nieruchomości).

W/w dokumenty zgłoszeniowe są dostępne na naszej stronie internetowej www.fajslawice.eu oraz w Sekretariacie Urzędu Gminy Fajsławice.

Zgłoszenie do udziału w projekcie nie jest tożsame z zakwalifikowaniem do projektu. Gmina zastrzega sobie prawo do odrzucenia deklaracji w przypadku wątpliwości w zakresie prawdziwości/rzetelności podanych danych.

Osoby zakwalifikowane zostaną wezwane do podpisania umowy wewnątrzprojektowej regulującej wzajemne zobowiązania organizacyjne i finansowe (umowa określać będzie m.in. koszt instalacji, wysokość wkładu mieszkańców oraz termin na dokonanie wpłaty) oraz do dokonania w wyznaczonym przez Gminę terminie i na wskazany przez Gminę rachunek bankowy wpłaty całości wkładu własnego właściwego dla wybranego rodzaju instalacji.

Komplet dokumentów zgłoszeniowych należy składać w Sekretariacie Urzędu Gminy Fajsławice, Fajsławice 107, 21-060 Fajsławice w dniach i godzinach pracy urzędu (pon. 8.00-16.00, wt.-pt. 7.30-15.30).

Nabór ma charakter otwarty i prowadzony będzie do momentu zebrania brakującej liczby zgłoszeń. Informacja o zaprzestaniu naboru zostanie opublikowania na stronie internetowej Gminy Fajsławice.

Osoba wyznaczona do kontaktu:

Agnieszka Olech, 81 585 30 54, pok. 17