piątek, 26 kwietnia 2024 02:28
pochmurnie

Promocja produktów tradycyjnych na antenie telewizji

Autor: Urząd Gminy Fajsławice

W ubiegłym tygodniu podzieliliśmy się z mieszkańcami gminy Fajsławice wspaniałą wiadomością: cztery produkty mięsne wytwarzane na terenie gminy Fajsławice zostały wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych  prowadzoną przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W piątek, 14  stycznia na antenie TVP 3 Lublin, w porannym programie  „Między Wisłą i Bugiem” gościli sprawcy tego całego zamieszania – pani Aleksandra i Paweł Flejmer, którzy wyrabiają te wyjątkowe produkty mięsne. Przed kamerami rodzeństwo opowiedziało o początkach rodzinnej tradycji wyrabiania własnych produktów mięsnych, zdradzili dlaczego ich wyroby znalazły się na tak zaszczytnej Licie, a także co wyróżnia je spośród innych.  W linku poniżej możemy jeszcze raz obejrzeć ich wystąpienie (45 minuta nagrania).

Cieszymy się, że kolejne produkty wytwarzane na terenie gminy zostały w ten sposób docenione. To wspaniała promocja nie tylko dla samych producentów, ale i dla całej gminy Fajsławice. Mamy nadzieję na kolejne wyróżnienia, gdyż takich skarbów kulinarnych, posiadających wieloletnią tradycję i wysoką jakość, jest jeszcze wiele na naszym terenie.