piątek, 29 marca 2024 00:34
zachmurzenie umiarkowane

Siedliskie wędliny na Liście Produktów Tradycyjnych

produkty mięsne wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzoną przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

Gmina Fajsławice może poszczycić się kolejnymi sukcesami w promocji naszych lokalnych kulinariów. 5 stycznia 2022r. na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzoną przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, wpisane zostały cztery kolejne produkty tradycyjne pochodzące z terenu gminy Fajsławice.  Są to produkty mięsne wyrabiane w miejscowości Siedliska Drugie, których zapewne każdy mieszkańcy naszej gminy miał okazję skosztować:  schab wiejski siedliski, szynka wiejska siedliska, kiełbasa wiejska siedliska, boczek wiejski siedliski. Procedura zgłoszenia tych produktów do rejestracji rozpoczęła się już dawno, a proces rejestracji trwał ok. roku.  Ale było warto!.

Na ministerialnej Liście Produktów Tradycyjnych znajduje się już kilka produktów z naszych rodzimych stron m.in.: Zupa chłopska fajsławicka, Jabłczanka z Fajsławic, Pierogi z czerwoną fasolą czy Tymianek z Fajsławic.