Wyróżnione w konkursach "Niezłe ziółko" i "Ryba na talerzu"

  • 18.11.2021, 10:29
  • Aleksandra Granat
Plakat informujący o rozdaniu nagród w konkursie "Niezłe ziółko", który… Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Gmina Fajsławice Plakat rozdania nagród w konkursie "Niezłe Ziółko"

Wczoraj, 17 listopada 2021r. w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyła się gala finałowa konkursu „Niezłe Ziółko” organizowanego przez Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. To kolejna już edycja konkursu, który tematycznie jest nam bliski, gdyż związany z ziołami, uprawianymi w gminie Fajsławice na szeroką skalę. Nie bez powodu to właśnie fajsławickimi ziołami przystrojona została sala konferencyjna finałowej gali, które pięknie prezentowały się podczas wręczania nagród. O ziołową dekorację zadbali pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Fajsławicach.

Podobnie jak w poprzedniej edycji udział w konkursie wzięła mieszkanka naszej gminy Aleksandra Jagiełło, która w 2020r. zajęła pierwsze miejsce w kategorii  dzieci starszych. W tegorocznej edycji zdobyła wyróżnienie za  przygotowane prace konkursowe. Aleksandra wyhodowała piękny tymianek, systematycznie rejestrując kolejne etapy wzrostu rośliny w dzienniczku upraw. Ponadto Ola skomponowała ziołową kosmetyczkę, w której znalazły się produkty przygotowane na bazie tymianku: kule musujące  do kąpieli, tonik do twarzy, peelingi i maseczki do twarzy i ciała, a także założyła Zielnik zawierający vademecum wiedzy na temat tymianku. Ola miała możliwość opowiedzieć o swoich pracach konkursowych na antenie Radia Lublin.

Pamiątkowe dyplomy i nagrody laureaci otrzymali z rąk Członka Zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisława Szweda oraz Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Ewy Szałachwiej.

Starsza siostra Aleksandry – Maja Jagiełło również startowała w konkursie Urzędu Marszałkowskiego „Ryba na talerzu”, którego gala finałowa odbyła się 8 listopada 2021r.

Maja z pomocą mamy przygotowała tradycyjny przepis dania z ryby słodkowodnej - był to karp pełnołuski w ziołach zapiekany z warzywami, a także prezentację multimedialną zawierającą etapy powstawania tego przysmaku. Praca konkursowa Mai zasłużyła na wyróżnienie. Swoich sił w konkursie wojewódzkim spróbowała również Jagoda Skrzypacz i Anna Kozioł mieszkanki Fajsławic. Praca Jagody także została wyróżniona przez Jury, Ania otrzymała podziękowanie za udział.

Pięknie dziękujemy dziewczynkom za promowanie gminy Fajsławice na szczeblu wojewódzkim, gratulujemy wyróżnień i życzymy kolejnych sukcesów.

Aleksandra Granat

Podziel się:


Pozostałe