Obchody 103. rocznicy Święta Niepodległości

  • 14.11.2021, 12:07
  • Aleksandra Granat
Obchody 103. rocznicy Święta Niepodległości Urząd Gminy Fajsławice

Ze względu na wzrost liczby zachorowań  na Covid-19 i w trosce o bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców obchody 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w gminie Fajsławice ograniczono do Mszy Świętej odprawionej w intencji Ojczyzny i poległych za Jej wolność w kościele parafialnym w Fajsławicach.

Oprócz mieszkańców uczestniczyli w niej przedstawiciele Samorządu Gminy Fajsławice – Wójt Gminy Janusz Pędzisz, Zastępca Wójta Mieczysław Paluch,  Przewodniczący Rady Gminy Fajsławice Sławomir Michalak, a także poczet sztandarowy NSZZ „Solidarność” Rolników Indywidualnych i harcerze ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Fajsławicach.

Po zakończonej liturgii przedstawiciele samorządu gminy udali się na stary cmentarz pod Pomnik Powstańców Styczniowych. W cichej modlitwie, chwili refleksji i zadumy, zapalając znicze, oddali hołd poległym za Ojczyznę.

Wójt gminy składa serdeczne podziękowania wszystkim obecnym, którzy uczestniczyli we mszy świętej i obchodach Narodowego Święta Niepodległości.

 

Aleksandra Granat

Zdjęcia (7)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:


Pozostałe