sobota, 20 kwietnia 2024 02:11

KGW W MARYSINIE "KREATYWNE MARYSIEŃKI"

W gminie  Fajsławice w miejscowości Marysin powstało nowe koło gospodyń wiejskich. Tym razem to mieszkanki wsi Marysin postanowiły rozpocząć działalność społeczną, mającą na celu integrację i promocję nie tylko swojego sołectwa, ale i całej gminy Fajsławice, poprzez lokalne kulinaria i rękodzieło.

To dopiero początek drogi. Koło zarejestrowane zostało 4 listopada 2021r. i wpisane do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich prowadzonego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pod nazwą Koło Gospodyń Wiejskich w Marysinie „KREATYWNE MARYSIEŃKI”. Organizacja zrzesza 19 kobiet, ale panie maja nadzieję, że liczba członków zwiększy się również o płeć męską. Funkcję Przewodniczącej objęła pani Iwona Dębicka, którą wspomagać będą pani Paulina Skuła i pani Karolina Wójcik.  Siedzibą organizacji będzie świetlica wiejska w Marysinie, która dotychczas użytkowana była przez druhów miejscowej jednostki OSP. Budynek wymaga dużego remontu i prac budowlanych, by gospodynie mogły prowadzić swoja działalność statutową. Tu swoją pomoc i wsparcie zadeklarował Samorząd Gminy Fajsławice, który zawsze wspiera aktywność wiejską mającą na celu rozwój gminy.

Kreatywne Marysieńki są zwarte i gotowe do działania, mają głowy pełne pomysłów i ogromne chęci do budowania swojej własnej marki. Na chwilę obecną priorytetem jest pozyskanie środków finansowych na zakup wyposażenia kuchni i niezbędnego sprzętu, dzięki którym będą mogły rozpocząć swoją działalność.

Trzymamy kciuki i życzymy wielu sukcesów i osiągnięć, a także zadowolenia i satysfakcji z działalności społecznej.