piątek, 29 marca 2024 13:26
pochmurnie

Rządowy Fundusz Polski Ład. Program Inwestycji Strategicznych

10 mln 300 tys. zł – tyle wynosi dofinansowanie dla gminy Fajsławice w ramach pierwszej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład. Program Inwestycji Strategicznych.
Rządowy Fundusz Polski Ład. Program Inwestycji Strategicznych
Dofinansowanie dla Gminy Fajsławice w kwocie 10 300 000 zł

Autor: Serwis Rzeczypospolitej Polskiej

Za otrzymane środki gmina Fajsławice zamierza zrealizować dwie niezwykle ważne  inwestycje, które w zasadniczy sposób poprawią warunki życia mieszkańców i pozytywnie wpłyną na poprawę środowiska naturalnego gminy.

Jedną z nich jest przebudowa oczyszczalni ścieków wraz z modernizacją i rozbudową sieci kanalizacyjnej. Koszt realizacji całej inwestycji wyniesie 8 mln zł, z czego 400 tys. zł będzie wkładem z budżetu gminy. Dofinansowanie z Rządowego Fundusz Polski Ład w kwocie 7 mln 600 tys. zł stanowić będzie aż 95% całkowitej wartości inwestycji.

Zadanie swoim zakresem obejmie przebudowę oczyszczalni ścieków w Fajsławicach, która wymaga modernizacji i rozbudowy z uwagi na jej stan, awaryjność i ograniczoną wydajność, modernizację stacji podciśnieniowej (m.in. montaż nowego zbiornika i wymiana fragmentu kolektora), a także rozbudowę sieci kanalizacyjnej w Fajsławicach.

Druga inwestycja, która zrealizowana zostanie ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład będzie związana z wykonaniem oświetlenia ulicznego w Gminie Fajsławice. Zakres prac obejmie wymianę dotychczasowego oświetlenia ulicznego na energooszczędne  - lamp sodowych na LED, a także rozbudowę oświetlenia ulicznego na terenie gminy przy zastosowaniu energooszczędnych technologii LED.

Wartość planowanej inwestycji wynosi 3 mln zł. Gmina Fajsławice otrzyma z Rządowego Funduszu Polski Ład 2 mln. 700 tys. zł, co stanowi 90% wszystkich kosztów. Udział własny samorządu wyniesie 300 tys. zł.