czwartek, 25 kwietnia 2024 09:16

XXXI Sesja Rady Gminy Fajsławice

Dnia 22 października 2021r. w sali obrad Urzędu Gminy Fajsławice odbyła się XXXI Sesja Rady Gminy Fajsławice.
XXXI Sesja Rady Gminy Fajsławice
Posiedzenie XXXI Sesji Rady Gminy Fajsławice, dnia 22 października 2021r.

Autor: Urząd Gminy Fajsławice

W przerwie obrad odbyło się szkolenie dotyczące spraw BHP, które poprowadził pan Tomasz Abramczyk z Państwowej Inspekcji Pracy. Inspektor przedstawił zebranym zagadnienia dotyczące zagrożeń wypadkowych rolników wynikających podczas pracy w gospodarstwach rolnych.

W dalszej części obrad radni uchwalili Regulamin dostarczania wody i odprowadzania ścieków na terenie gminy Fajsławice oraz Program współpracy Gminy Fajsławice z organizacjami pozarządowymi. Radni podjęli również uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na nieodpłatne nabycie przez Gminę Fajsławice nieruchomości stanowiących drogi. Mowa tu o drogach znajdujących się na tzw. „działkach” w centrum Fajsławic. Gmina Fajsławice planuje tam zbudować sieć wodociągową, gdyż obecnie mieszkańcy tej części obszaru gminy korzystają z sieci wodociągowej należącej do Spółdzielni Rolniczo-Handlowej w Fajsławicach. Gmina będąc właścicielem tych nabytych dróg, mogłaby bez większych trudności podejmować działania inwestycyjne bez występowania do skarbu Państwa o pozwolenia i zgody.

Radni podjęli również trzy uchwały dotyczące udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Krasnostawskiemu na zadania związane z inwestycjami drogowymi. Powiat Krasnystaw wraz Gminą Fajsławice zamierza przeprowadzić remont drogi powiatowej Fajsławice – Wola Idzikowska – Oleśniki, wykonać opracowanie dokumentacji technicznej na rozbudowę drogi powiatowej Biskupice – Fajsławice, a także wykonać dodatkowe prace przy trwającej obecnie przebudowie drogi powiatowej Suchodoły – Siedliska – Ksawerówka. Planowane jest położenie nowej nawierzchni do SP Siedliska wraz z parkingiem przed budynkiem szkoły oraz położenie asfaltu na gminnej drodze biegnącej przy zabudowaniach Sołtysa w Siedliskach Drugich.

W związku z planowanymi inwestycjami drogowymi niezbędne było podjęcie uchwał w sprawie zmian w budżecie  na 2021 rok oraz wieloletniej prognozie finansowej na lata 2021-2024.