czwartek, 18 kwietnia 2024 23:20

Dożynki parafialne w Siedliskach

W ubiegłą niedzielę, 12 września 2021r. w naszej gminnej parafii Matki Bożej Królowej Pokoju w Siedliskach Drugich, mieszkańcy okolicznych wsi i parafianie dziękowali za zebrane plony i owoce swojej pracy na roli. W tym roku organizatorami dożynek byli mieszkańcy wsi Ksawerówka, którzy wyjątkowo zadbali o piękną oprawę tego wydarzenia.
Dożynki parafialne w Siedliskach
Wieniec dożynkowy wykonany przez mieszkańców wsi Ksawerówka na parafialne Święto Plonów

Autor: Urząd Gminy Fajsławice

Mszę Świętą dziękczynną odprawił ksiądz proboszcz Grzegorz Woźniak. Podczas liturgii został poświęcony chleb dożynkowy, a także piękny wieniec żniwny .Starostami dożynek byli Anna Kosierb i Waldemar Wójcik.

W uroczystości uczestniczyły także władze samorządu gminy – wójt Janusz Pędzisz oraz zastępca wójta Mieczysław Paluch. Wójt Gminy złożył wyrazy szacunku i wdzięczności dla ciężkiej, codziennej pracy rolników. Dziękował Bogu za błogosławieństwo i tegoroczne zebrane plony. Swoje podziękowania skierował również do organizatorów za piękne przygotowanie uroczystości.

Po zakończonej liturgii wszyscy obecni częstowali się dożynkowym chlebem oraz pysznymi domowymi ciastami, które przygotowały mieszkanki Ksawerówki.