Gala finałowa Konkursu "Kobieta Gospodarna Wyjątkowa"

• 07.09.2021, 15:56
Gala finałowa Konkursu "Kobieta Gospodarna Wyjątkowa" Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego Logotyp Konkursu "Kobieta Gospodarna Wyjątkowa"

W sobotę 4 września 2021r. w Kumowej Dolinie odbył się uroczysty finał Konkursu „Kobieta Gospodarna Wyjątkowa” organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Patronat honorowy nad konkursem objęła Agata Kornhauser – Duda.

Przypomnijmy, że tematem przewodnim tegorocznej – trzeciej już edycji konkursu były lubelskie zioła, w uprawie których nasza gmina Fajsławice jest liderem w województwie lubelskim.

Nie mogło być inaczej – nasze gospodynie z Koła Gospodyń Wiejskich „Razem Lepiej” w Ksawerówce zdobyły w półfinale konkursu I miejsce w powiecie krasnostawskim za pyszny Tymiankowo – rozmarynowy rarytas z dzika.

Podczas uroczystej gali finałowej również były obecne, a swoją obecnością wspierał je Wójt Gminy Fajsławice Janusz Pędzisz.  Mimo, że nie otrzymały miejsca na podium  - dla nas bezkonkurencyjnie są gospodarne i wyjątkowe, a ich zaangażowanie w pielęgnowanie lokalnej kultury i tradycji kulinarnych i rękodzielniczych oraz rozwój działalności swojego koła gospodyń zasługuje na najwyższe podium.

Gratulujemy dotychczasowych sukcesów i trzymamy kciuki za kolejne.