sobota, 20 kwietnia 2024 15:23

TROPEM WILCZYM Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Plakat IX edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Tropem Wilczym, organizowany w dniu 15 sierpnia 2021r. Największy Bieg Pamięci w Polsce.

Autor: Tropem Wilczym

Dzień 15 sierpnia 2021r. zapamiętamy nie tylko ze względu na Wojewódzkie Święto Ziół i parafialno-gminne dożynki. Na terenie Parku Miejskiego w Chełmie odbył się Bieg Pamięci Tropem Wilczym organizowany co roku ku pamięci żołnierzom podziemia niepodległościowego.

W IX edycji tego wydarzenia wzięła udział również silna reprezentacja sportowców z gminy Fajsławice. Łukasz Pluta i Karol Przebirowski, którzy znani są jako członkowie Parafialno-Gminnego Klubu Frassati Fajsławice stanęli na wysokości zadania i dali z siebie wszystko.

Jesteśmy dumni, że obaj osiągnęli wysokie wyniki, pokonując niespełna dwukilometrową trasę w bardzo krótkim czasie. Łukasz Pluta pokonał trasę w zaledwie 5 min. 37 sekund, zajmując na podium 3 miejsce, natomiast Karol dotarł do mety jako czwarty z czasem 5 min. 48 sekund.

Uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, puchary oraz dyplomy. Z relacji samych uczestników Bieg był trudny a upalna pogoda nie oszczędzała.

Wójt Gminy serdecznie gratuluje wyników i dziękuje chłopakom za piękną promocję gminy Fajsławice podczas tak szczytnej inicjatywy. Mamy nadzieję, że w kolejnych edycjach Biegu Tropem Wilczym reprezentacja gminy Fajsławice będzie jeszcze liczniejsza, a wyniki  równie wysokie jak obecnie.