czwartek, 18 kwietnia 2024 23:42

UWAGA ROLNICY !!!

Gmina Fajsławice informuje o zamiarze przystąpienia do programu „Usuwania folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej” ogłoszonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
UWAGA ROLNICY !!!

Projekt obejmuje następujące rodzaje odpadów pochodzących z działalności rolniczej:

– folia rolnicza,

– siatka i sznurek do owijania balotów

– opakowania po nawozach,

– opakowania typu Big Bag

Zainteresowanych rolników zapraszamy do wypełnienia oświadczenia o ilości odpadów pochodzących z działalności rolniczej do 20 sierpnia 2021 r. i złożenia w Urzędzie Gminy Fajsławice,  sekretariat-pokój nr 1 tel. 81 5853002

Rolnicy we własnym zakresie zobowiązani będą dostarczyć wyżej wymienione odpady pochodzące z produkcji rolniczej do miejsca wskazanego przez gminę.

Realizacja zadania uzależniona jest od pozyskania dotacji.

W przypadku uzyskania dofinansowania  zadnie będzie realizowane w 2022 roku.

Zbiórka ww. odpadów byłaby dla rolników bezpłatna.

Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej wykorzystywanych do prowadzenia działalności gospodarczej stanowi pomoc de minimis. W związku z tym pomoc zostanie przyznana rolnikom, których limit pomocy de minimis w rolnictwie przyznany w ciągu ostatnich trzech lat nie przekroczył 20 000 euro.