piątek, 26 kwietnia 2024 09:34
bezchmurnie

Zwrot podatku akcyzowego

Urząd Gminy Fajsławice informuje, że w terminie od  2 sierpnia do 31 sierpnia 2021 r. producenci rolni mogą ubiegać się o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego zakupionego i wykorzystanego do upraw rolnych oraz chowu lub hodowli bydła.

Do wniosku należy dołączyć faktury VAT z zakupu ON od 01 lutego 2021 r. do 31 lipca 2021 r.

W przypadku ubiegania się przez producenta rolnego o zwrot podatku w odniesieniu do bydła, należy dołączyć dokument wydany na wniosek producenta rolnego przez kierownika Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, zawierający informacje o liczbie dużych jednostek przeliczeniowych bydła będącego w posiadaniu producenta rolnego, w odniesieniu do każdej siedziby stada tego producenta, w ostatnim dniu każdego miesiąca roku poprzedzającego rok, w którym został złożony wniosek o zwrot podatku.

Roczny limit zwrotu podatku akcyzowego ustala się jako sumę:

1. kwoty stanowiącej iloczyn stawki zwrotu podatku na 1 litr oleju napędowego, liczby 100 oraz powierzchni użytków rolnych będących w posiadaniu lub współposiadaniu producenta rolnego, określonej w ewidencji gruntów
    i budynków jako użytki rolne według stanu na dzień 1 lutego danego roku, oraz
  2. kwoty stanowiącej iloczyn stawki zwrotu podatku na 1 litr oleju napędowego, liczby 30 oraz średniej rocznej liczby dużych jednostek przeliczeniowych bydła będącego w posiadaniu producenta rolnego w roku poprzedzającym rok,
    w którym został złożony wniosek o zwrot podatku.

Wnioski przyjmowane będą w Urzędzie Gminy Fajsławice – pokój Nr 18, w godzinach pracy urzędu tj.:

poniedziałek od godz. 800 do godz. 1600

wtorek-piątek od godz. 730 do godz.1500

Telefon: 81 585 37 49.

Wnioski przyjmuje pani Edyta Sobczuk-Dąbska

Formularz wniosku do pobrania w linku poniżej

Formularz oświadczenia znajduje się w załączniku