sobota, 20 kwietnia 2024 03:19

Szczepmy się!

Mimo obecnie niskiej liczby zakażeń i zgonów spowodowanych Covid-19 w Polsce – koronawirus jest nadal niebezpieczny, a pandemia nadal trwa.
Szczepmy się!

W punkcie szczepień w Ośrodku Medycznym DMP Sp. z o.o. Przychodnia w Fajsławicach jest duże zainteresowanie szczepieniami przeciw Covid- 19. W placówce, na dzień 9 lipca 2021r. 1 dawką zaszczepionych zostało 788 osób, a w pełni zaszczepionych (I i II )  jest 583 osoby. Na bieżąco prowadzone są zapisy osób chętnych na szczepienie. W momencie otrzymania przez placówkę kolejnej puli dawek szczepionek, pracownicy rejestrują mieszkańców na wskazany termin szczepienia. Rejestracja odbywa się zgodnie z prowadzonymi zapisami z uwzględnieniem roku urodzenia. Obecnie szczepiony jest rocznik 1968. W naszej przychodni pacjenci szczepieni są preparatem Pfizer.

Przypominamy, że istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnego transportu na szczepienie, który zapewnia Urząd Gminy Fajsławice. Wszystkie niezbędne informacje dotyczące organizacji dowozu można uzyskać pod nr tel. 690 941 797

Obecnie w gminie Fajsławice 1 550 osób zaszczepionych jest 1 dawką, natomiast w pełni zaszczepionych (I i II dawka) jest 1 314 osób, co stanowi 28,8% wszystkich mieszkańców. Wynik ten jest jednym z niższych i wśród gmin z terenu powiatu krasnostawskiego, znajdujemy się na przedostatnim miejscu.

Dlatego gmina Fajsławice dbając o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców aktywnie włącza się w promocję szczepień przeciwko Covid 19.

Na imprezach plenerowych, jakie odbyły się dotychczas na terenie gminy przeprowadzono akcje informacyjne dotyczące tematu szczepień. Podczas Pikniku Rodzinnego w Ksawerówce (20.06.2021r.) oraz na imprezie plenerowej  „Biesiada z Szeptuchą” w Boniewie (27.06.2021r.) w przygotowanych punktach uczestnicy imprezy mieli możliwość uzyskać wszelkie informacje na temat szczepień, które szczegółowo i wyczerpująco przekazywała pani Anna Bochniarz – Kierownik OM DMP Przychodni w Fajsławicach.

Niebawem do gminy Fajsławice przyjadą Mobilne Punkty Szczepień, w których wszyscy chętni mieszkańcy będą mogli się zaszczepić. Wyznaczone terminy przyjazdu szczepieniobusów to:

• 31 lipca 2021r., na terenie Centrum Promocji Produktu Lokalnego w Boniewie, w godzinach 16:00 – 19:00
  • 9 sierpnia 2021r., przy budynku Urzędu Gminy w Fajsławicach, w godzinach 9:00 – 13:00

Wszystkich zainteresowanych szczepieniem zachęcamy do wstępnych zapisów telefonicznych, pod nr tel. 690 941 797, co znacznie ułatwi przebieg szczepień.

Osoby zainteresowane szczepieniem muszą zabrać ze sobą dowód osobisty.

Wszelkich szczegółowych informacji na temat organizacji szczepień, ewentualnej wstępnej deklaracji szczepienia można uzyskać pod numerem telefonu 690 941 797 lub w Urzędzie Gminy Fajsławice.