środa, 8 maja 2024 16:43
Przeczytaj!

Prace inwestycyjne w toku

Gmina Fajsławice to jeden wielki plac budowy. Trwają prace drogowe, termomodernizacyjne i przy zagospodarowaniu zbiornika wodnego w Fajsławicach.
Prace inwestycyjne w toku

W ostatnich dniach pełną parą ruszyły roboty drogowe. Niewątpliwie najważniejszą z nich są prace prowadzone na drodze powiatowej Siedliska – Ksawerówka. Ta wielomilionowa inwestycja zaczyna nabierać zaprojektowanego kształtu, choć z pewnością utrudnia codzienne funkcjonowanie mieszkańców. Dla korzystających z drogi powiatowej zorganizowano objazd przez Ksawerówkę i Marysin.

Przy tej drodze powiatowej, w okolicach parku w Siedliskach Pierwszych prowadzone są też prace na drodze prowadzącej do ujęcia wody. Na 330 metrowym odcinku  ukształtowano koryto drogi i położono piach. W najbliższym czasie zostaną ułożone płyty. Nowy dywanik asfaltowy położono na drodze gminnej Ignasin pas II, prowadzącej do pomnika upamiętniającego tragiczne wydarzenia z 8 września 1946r.

Trzy metrowej szerokości nowy asfalt położono na drodze, znajdującej się w okolicach kolumny toskańskiej. W niedługim czasie podobne prace rozpoczną się na drodze łączącej tzw. „działki” z drogą gminną, prowadzącą na Suchodoły.

Na ukończeniu są prace termomodernizacyjne na budynku Ośrodka Pomocy Społecznej w Fajsławicach. Ocieplony budynek nabrał ładnego, estetycznego wyglądu. Podobne działania prowadzone są na budynku Ośrodka Zdrowia. Prace przebiegają sprawnie, zgodnie z założonym harmonogramem. W niedługim czasie rozpoczną się prace z ułożeniem chodnika na skarpach zbiornika wodnego w Fajsławicach.

W związku z prowadzonymi pracami inwestycyjnymi prosimy mieszkańców o zachowanie uwagi i bezpieczeństwa.