środa, 8 maja 2024 19:23
Przeczytaj!

Współpraca z Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie

W dniu 7 lipca 2021r. w Centrum Promocji Produktu Lokalnego w Boniewie odbyło się spotkanie przedstawicieli Gminy Fajsławice z Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu. W spotkaniu wzięli udział Dziekan Wydziału prof. Renata Nurzyńska-Wierdak, prof. Agnieszka Najda i prof. Halina Buczkowska. Gminę Fajsławice reprezentowali Wójt Gminy Fajsławice Janusz Pędzisz. Zastępca wójta Mieczysław Paluch i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Fajsławicach Wojciech Hus.

Spotkanie dotyczyło ściślejszego nawiązania kontaktów Gminy Fajsławice z Uniwersytetem Przyrodniczym, spotkań studentów, pracowników i producentów ziół, prowadzenia warsztatów i konferencji, mających na celu powiązanie wiedzy i umiejętności praktycznych. Obie strony podkreśliły wysoką rangę kreowania znaczenia uprawy, produkcji i promocji ziół na Lubelszczyźnie i w całym kraju.