czwartek, 25 kwietnia 2024 18:27

Bezpieczniej na drodze

O tym, że bezpieczeństwo drogowe jest kwestią niezwykle istotną, wręcz życiową – nie trzeba nikogo przekonywać. Wszelkie działania, które służą spełnieniu tego wymagania zasługują na uwagę. W ostatnich dniach Gmina Fajsławice zakupiła samochód do przewozu dzieci dojeżdżających do szkoły - samochód marki Mercedes Benz Vito Tourer, rok produkcji 2019.
Bezpieczniej na drodze

Jest to samochód osobowy posiadający 9 miejsc siedzących (łącznie z kierowcą),  wyposażony  w nowoczesne systemy bezpieczeństwa jazdy i klimatyzację. Zakup tego samochodu zwiększy bezpieczeństwo i komfort podróżowania dzieci z terenu gminy Fajsławice do szkół podstawowych. Samochód, którym do tej pory były dowożone dzieci do szkół, również marki Mercedes Benz z 2005r. jest mocno wyeksploatowany i nie nadaje się do dalszego użytkowania, jako pojazd do dowożenia dzieci, ze względu na zły stan techniczny.

Ponadto na drodze biegnącej wzdłuż Starego Cmentarza, od drogi krajowej S17 w kierunku Woli Idzikowskiej, zostały zamontowane dwa progi zwalniające i ograniczenie prędkości do 30km/h. Wierzymy, że działania zwiększą bezpieczeństwo na tym odcinku drogi.