sobota, 20 kwietnia 2024 13:34

Najzdolniejsi uczniowie nagrodzeni przez Wójta Gminy Fajsławice

Koniec roku szkolnego to moment wyczekiwany przez każdego ucznia. W piątek, 25 czerwca 2021r. w gminnych szkołach podstawowych odbyły się uroczyste apele. Uczniowie odebrali świadectwa, nagrody książkowe, wyróżnienia, a Ci najzdolniejsi – stypendia Wójta Gminy Fajsławice.
Najzdolniejsi uczniowie nagrodzeni przez Wójta Gminy Fajsławice

W tym roku szkolnym 31 uczniów otrzymało stypendia za bardzo wysokie wyniki w nauce i wzorowa postawę uczniowską. Podobnie jak w ubiegłym roku Wójt Gminy przyznał również 2 stypendia sportowe za bardzo wysokie wyniki w turniejach tenisa stołowego na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. 24 stypendia edukacyjne i 2 stypendia sportowe otrzymali uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Fajsławicach, natomiast w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Siedliskach Drugich stypendia edukacyjne otrzymało 7 uczennic. Jednorazowe stypendia w kwocie 600zł są wynagrodzeniem wysiłku i wytężonej pracy uczniów w ciągu całego roku szkolnego.

Wraz z zakończeniem roku szkolnego swoja pracę zawodową zakończył  Dyrektor Szkoły Podstawowej im. bł. Jana Pawła II w Siedliskach Drugich Pan Marian Bogusz. Po ponad 30 latach pracy jako pedagog, w tym 22 latach na stanowisku dyrektora szkoły – Pan Marian Bogusz odszedł na emeryturę i zasłużony wypoczynek. Szczególne podziękowania wraz z życzeniami wszelkiej pomyślności w życiu osobistym złożyli dyrektorowi Wójt Gminy Fajsławice Janusz Pędzisz i zastępca wójta Mieczysław Paluch.

Podobnie w Szkole Podstawowej w Fajsławicach  swoją karierę zawodowa zakończyli Pani Halina Błaziak i Pan Jerzy Wit, a także wieloletni pracownik obsługi Pani Ewa Burdzanowska i Przewodniczący Rady Rodziców Leszek Wójcik, który przez 15 lat pełnił tę funkcję.

Wójt Gminy Fajsławice Janusz Pędzisz pogratulował wszystkim uczniom osiągniętych wyników w nauce i życzył im miłego, wakacyjnego wypoczynku.