sobota, 20 kwietnia 2024 06:06

PIKNIK RODZINNY W KSAWERÓWCE

W niedzielę, 20 czerwca 2021r., przy świetlicy wiejskiej w Ksawerówce odbył się Piknik rodzinny. To był wyjątkowy dzień dla mieszkańców Ksawerówki. Wydarzenie było podsumowaniem wspólnych działań na rzecz miejsca, które będzie sercem wsi Ksawerówka – świetlicy wiejskiej przy remizie OSP wraz z jej otoczeniem.
PIKNIK RODZINNY W KSAWERÓWCE

Inwestycja zrealizowana została już w 2020r. jednak z powodu sytuacji epidemicznej i nasilających obostrzeń uroczyste otwarcie tego miejsca musiało poczekać na dogodny moment.

Ogólny zakres prac inwestycyjnych obejmował docieplenie części budynku, wymianę okien, doposażenie świetlicy poprzez zakup stołów i krzeseł, zagospodarowanie terenu, które objęło budowę altany z grillem, stoły i ławki, urządzenia dla dzieci oraz bramę wjazdową z funkcją wiaty przystankowej. To miejsce powstało dzięki wielu podmiotom, nie tylko ze względu na kwestie finansowe, ale i zaangażowanie i pomoc bezpośrednią oraz fizyczną pracę wielu osób. Ogromne zaangażowanie w prace remontowo – porządkowe i dekoracyjne, a przede wszystkim w przygotowanie tak wspaniałego wydarzenia  włożyły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Razem Lepiej” w Ksawerówce, druhowie z miejscowej jednostki OSP, sołtys wsi Ksawerówka oraz mieszkańcy sołectwa.

Finalnie powstało piękne miejsce dostosowane do potrzeb mieszkańców Ksawerówki, którzy mogą wykorzystać je na potrzeby kulturalne, strażacki, imprezy okolicznościowe czy spotkania rodzinne i sąsiedzkie.

Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście: dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego Ewa Szałachwiej, prezes Lokalnej Grupy Działania Krasnystaw Plus Dorota Sawa, Komendant Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie Dariusz Pylak, Małgorzata Przegalińska, a także ks. Grzegorz Woźniak – proboszcz parafii w Siedliskach Drugich. W spotkaniu wzięli również udział Wójt Gminy Fajsławice Janusz Pędzisz, zastępca wójta Mieczysław Paluch, Sławomir Michalak - Przewodniczący Rady Gminy Fajsławice wraz z Radnymi, skarbnik gminy Renata Mendel.

Dla uczestników przygotowano wiele atrakcji, które sprawiły, że to spotkanie upłynęło w miłej, zgoła rodzinnej atmosferze. Zebrani częstowani byli kiełbaskami z grilla i bigosem,  skosztować można było pysznych gofrów z owocami i domowych wypieków.

Wspaniałe zabawy przygotowała dla najmłodszych Pani Maria Madej, a także Państwo Sylwia i Grzegorz Pasternak z firmy Iskra. Malowanie twarzy, włosów, gry i konkursy z nagrodami, a także dmuchana zjeżdżania - to tylko niektóre z proponowanych atrakcji. Nie lada frajdę przygotowała dla uczestników grupa sympatyków jazdy terenowej na qadach – Łutututu 4x4 Rybczewice Squad, zapewniając chętnym na przejażdżkę sporą dawkę adrenaliny. Popołudniowy czas umilał zebranym występ muzyczny Piotra Jaworskiego oraz uczniów ze Szkoły Podstawowej im. bł. Jana Pawła II w Siedliskach Drugich.

Wielu obecnych mieszkańców Ksawerówki, jak też okolicznych miejscowości na długo zapamięta ten rodzinny piknik.