czwartek, 28 marca 2024 10:31

Podpisano umowy z wykonawcami kolektorów słonecznych i pomp ciepła

Szanowni mieszkańcy,

W związku z planowanym montażem instalacji OZE (kolektory, pompy ciepła, instalacje fotowoltaiczne oraz kotły na biomasę) w ramach projektu „Instalacje OZE na terenie gminy Fajsławice” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, informujemy, iż w efekcie długotrwałej procedury przetargowej w dniach 17 i 18 czerwca 2021r. podpisano umowy z wykonawcami instalacji kolektorów słonecznych i pomp ciepła.

Kolektory słoneczne zamontuje firma DAJK Maciej Kańczugowski Sp. z o.o., ul. Chemiczna 8G, 20-329 Lublin, natomiast pompy ciepła montować będzie firma FlexiPower Group Sp. z o.o. Sp. k., Kudrowice 12, 95-200 Pabianice.

Niezwłocznie po podpisaniu w/w umów z wykonawcami kolektorów słonecznych i pomp ciepła, rozesłane zostaną do Państwa pisma wraz z umowami wewnątrz-projektowymi regulującymi wzajemne zobowiązania organizacyjne i finansowe (umowa określać będzie m.in. ostateczny koszt instalacji, wysokość wkładu mieszkańców oraz termin na dokonanie wpłaty). Powinni Państwo otrzymać w/w pisma i umowy najpóźniej w I połowie lipca.

Wykonawcy instalacji fotowoltaicznych i kotłów na biomasę nie zostali jeszcze wybrani. Nadal trwają czynności badania i oceny ofert. Przewidywany termin podpisania umów z w/w wykonawcami to lipiec 2021 r.

Jeżeli nie wystąpią nadzwyczajne okoliczności, które skutkować będą koniecznością podpisania aneksów do umów z wykonawcami instalacji, montaż wszystkich instalacji zrealizowany zostanie w 2021 roku.

Podkreślamy, że celem Gminy Fajsławice jest zapewnienie prawidłowej i bezpiecznej realizacji projektu dla mieszkańców oraz wypełnienie obowiązków wobec instytucji dotującej.

O kolejnych etapach realizacji projektu będziemy informować Państwa na bieżąco.