piątek, 19 kwietnia 2024 23:37

Złote Gody

„ Musicie być silni miłością, która wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, wszystko przetrzyma, tą miłością, która nigdy nie zawiedzie.” (św. Jan Paweł II)
Złote Gody

Tymi słowami Wójt Gminy Fajsławice Janusz Pędzisz rozpoczął wspaniałą uroczystość Jubileuszu 50–lecia pożycia małżeńskiego, które odbyło się 12 czerwca 2021r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Fajsławicach. Jubilaci obchodzili swoje Złote Gody w roku 2020, jednak ze względu na nasilającą się sytuację epidemiczną i bezpieczeństwo uczestników uroczystość nie mogła się odbyć.

Ten wyjątkowy Jubileusz świętowało 19 par, które 50 lat temu związani zostali węzłem małżeńskim, przyrzekając sobie nawzajem wiarę, miłość i uczciwość małżeńską. Wśród obecnych byli:

Krystyna i Bolesław Adamiak

Krystyna i Jerzy Cholewa

Kazimiera i Bronisław Chruściel

Jadwiga i Zbigniew Dolebscy

Zofia i Czesław Gieracz

Marianna i Witold Klusek

Krystyna i Tadeusz Krawiec

Czesława i Lucjan Krysa

Maria i Marian Madeja

Maria i Tadeusz Pastuszak

Emilia i Edward Ruszniak

Urszula i Sawicz

Barbara i Józef Wilk

Krystyna i Józef Brus

Jubilaci, którzy nie mogli być z nami w tym wyjątkowym dniu to: Stanisław i Wiesława Adamiak, Zbigniew i Zofia Ilczak, Józef i Krystyna Kowalczyk, Henryk i Zofia Sidor oraz Jan i Maria Wójcik.

W tym wyjątkowym wydarzeniu uczestniczyli zaproszeni goście, wśród których byli m.in.: ksiądz kanonik Andrzej Domański, Poseł na Sejm RP Teresa Hałas wraz z Kierownikiem Biura Poselskiego Katarzyną Bojarską, Starosta Krasnostawski Andrzej Leńczuk, a także Zastępca Wójta Mieczysław Paluch, Przewodniczący Rady Gminy Fajsławice Sławomir Michalak i Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Iwona Sobczuk. Ponadto swoją obecnością zaszczycili nas Dyrektor Szkoły Podstawowej w Fajsławicach Aneta Kosmala, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Fajsławicach Wojciech Hus, a także Skarbnik Gminy Fajsławice Renata Mendel.

Jubilaci otrzymali tego dnia wiele życzeń i ciepłych słów. Szczególne słowa uznania, gratulacje i życzenia zdrowia i szczęścia w następnych latach małżeństwa skierował w stronę Jubilatów wójt Janusz Pędzisz, a także ksiądz Andrzej Domański, który otoczył zebranych krótką modlitwą w intencji dalszego trwania w zgodnym małżeństwie.

Uroczystość  ubogaciła piękna część artystyczna zaprezentowaną przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Fajsławicach pod kierownictwem pani Iwony Sałagi.

Główny moment spotkania to uroczyste wręczenie Jubilatom Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie i legitymacji przyznanych przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę, a także pamiątkowych dyplomów, kwiatów i słodkich upominków. Serdeczne życzenia Jubilatom złożyli także poseł na Sejm RP Teresa Hałas oraz starosta krasnostawski Andrzej Leńczuk. Przy dźwiękach Mendelsona na cześć dostojnych Jubilatów wzniesiono toast symboliczną lampką szampana.

W miłej atmosferze i przy smacznym poczęstunku, o który zadbała firma gastronomiczna pana Dariusza Janiszka, Jubilaci chętnie wspominali przeżyte ze sobą lata, bogate w chwile radości, szczęścia, ale i smutku czy przykrości. Jednak to dzięki tym wszystkim przeżyciom ich związek małżeński stał się mocniejszy, trwalszy i przetrwał do dziś gotowy na kolejne wspólne dni życia.

Wójt gminy Fajsławice dziękuje wszystkim, którzy mieli swój udział w przygotowaniu pięknej oprawy tej wyjątkowej rocznicy i zapewnieniu dostojnym Jubilatom wspaniałych wspomnień.