piątek, 26 kwietnia 2024 21:10
bezchmurnie

Przetarg nieograniczony na oddanie w najem lokalu użytkowego, położonego w miejscowości Fajsławice

WÓJT GMINY FAJSŁAWICE ogłasza ustny przetarg nieograniczony na oddanie w najem lokalu użytkowego, położonego w miejscowości Fajsławice
Przetarg nieograniczony na oddanie w najem lokalu użytkowego,  położonego w miejscowości Fajsławice

Przedmiot najmu

Przedmiotem najmu jest lokal użytkowy o powierzchni 23,4m2, położony w miejscowości Fajsławice na działce nr 2311 (przystanek autobusowy).

Koszty remontu lokalu, w tym koszty dostosowania lokalu do prowadzonej działalności, ponosi najemca.

Cena wywoławcza

Wywoławcza wysokość stawki czynszu wynosi 300,00 zł miesięcznie (słownie: trzysta złotych). Stawka nie obejmuje podatku VAT, podatków lokalnych, opłat eksploatacyjnych i kosztów zużycia mediów.

Stawkę postąpienia ustala się na 10,00 zł.

Okres najmu

Okres najmu ustala się na 3 lat od dnia zawarcia umowy najmu.

Termin przetargu

Przetarg odbędzie się w dniu 30 listopada 2020 r. (poniedziałek) w sali szkoleń Urzędu Gminy Fajsławice (I piętro), o godzinie 10:00.

Wadium

1.  Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie wadium w wysokości 300 zł na rachunek bankowy w

Banku Spółdzielczym w Krasnymstawie Oddział w Fajsławicach

Nr 15 8200 1034 2004 3400 0299 0001

do dnia 30 listopada 2020 r.

2.  Wadium wniesione przez oferenta, który został wyłoniony na najemcę lokalu, wlicza się na poczet czynszu. Pozostałym oferentom wadium zostanie zwrócone niezwłocznie po podpisaniu umowy z najemcą.

Wadium ulega przepadkowi, jeżeli oferent, który w wyniku przetargu został wskazany jako najemca lokalu, uchyli się od zawarcia umowy najmu.

3.  Termin zawarcia umowy najmu ustala się na 7 do od dnia rozstrzygnięcia przetargu.

Wymagane dokumenty

Uczestnicy przetargu obowiązani są przedstawić komisji przetargowej w dniu przetargu:

a) dokument stwierdzający tożsamość, w przypadku osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą  aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej .

b) aktualny wpis do Krajowego Rejestru Sądowego – jeżeli uczestnikiem jest osoba prawna;

c) pełnomocnictwo – jeżeli w przetargu występuje pełnomocnik;

d) dowód wpłaty wadium.

Przetarg jest ważny bez względu na liczbę uczestników, jeżeli chociażby jeden uczestnik przetargu zaoferuje co najmniej jedno postąpienie powyżej ceny wywoławczej.

Zastrzega się prawo zamknięcia przetargu bez dokonania wyboru oferty.

Lokal będący przedmiotem przetargu można oglądać w dniach od 23 do 30 listopada 2020 r. po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu terminu. .

Dodatkowe informacje o przetargu można uzyskać pod nr.: 81 58 53 002, 81 58 53 055

Zastępca Wójta

/-/Mieczysław Paluch