czwartek, 28 marca 2024 14:19
słabe opady deszczu

MAMY W GMINIE NIEZŁE ZIÓŁKA

W maju bieżącego roku Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego ogłosił konkurs plastyczny dla dzieci pn. „Niezłe ziółko”. Konkurs miał na celu upowszechnienie wśród dzieci podstaw wiedzy o ziołach – ich rozpoznawania, uprawy i wszechstronnego zastosowania.
MAMY W GMINIE NIEZŁE ZIÓŁKA

Nie mogło być inaczej. Dzieci z terenu gminy Fajsławice, która jest zagłębiem upraw zielarskich, również wzięły udział w konkursie. Kto lepiej zna zioła jak nie one.

Jesteśmy dumni, że laureatem konkursu w grupie II (dzieci starszych) została właśnie mieszkanka naszej gminy, uczennica Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Fajsławicach Aleksandra Jagiełło kl. III a

Ponadto w związku z niezwykłym zaangażowaniem uczestników i wysokim poziomem artystycznym prac konkursowych, przyznane zostały dodatkowe wyróżnienia. Z naszej gminy otrzymali je uczniowie Szkoły Podstawowej w Fajsławicach:

Kamila Kozioł kl. I

Robert Kozioł kl. IV