czwartek, 9 maja 2024 23:49
Przeczytaj!

SYSTEM GOSPODAROWANIA ODPADAMI

OPŁATY ZA ŚMIECI:

Opłata na terenie gminy Fajsławice zgodnie z podjętą uchwałą Rady Gminy jest obliczana w oparciu o liczbę mieszkańców zamieszkujących daną nieruchomość.

Stawka za odpady zbierane w sposób selektywny wynosi od 1 kwietnia 2020 r.

- 13 zł miesięcznie od jednego mieszkańca.

Prepisy nakładają obowiązek segregacji , mieszkańcy nie mają możliwości niesegregowania odpadów.

Natomiast w przypadku zgłoszenia przez firmę odbierającą faktu nie wywiązywania się z właściwego segregowania odpadów przez mieszkańca, sostanie decyzją nałożona na niego podwyższona stawka, która wynosi 30 zł. od osoby, miesięcznie.

Opłaty za gospodarowanie odpadami należy uiszczać kwartalnie w kwocie równej za trzy miesiące do dnia 15 ostatniego miesiąca kwartału. Opłatę należy uiścić przelewem na rachunek Gminy Fajsławice BS KRASNYSTAW ODDZIAŁ FAJSŁAWICE

NR 15 8200 1034 2004 3400 0299 0001

Dokonując opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w Banku Spółdzielczym w Fajsławicach nie jest pobierana prowizja (opłata za przelew). Prosimy o terminowe dokonywanie wpłat.

CZĘSTOTLIWOŚĆ ODBIORU ŚMIECI

Częstotliwość odbioru śmieci z nieruchomości w zabudowaniach jednorodzinnych:

- odpady zmieszane – raz w miesiącu

- odpady selektywnie zbierane (papier i tektura, szkło, metali i tworzywa sztuczne, BIO) - raz w miesiącu

Częstotliwość odbioru śmieci z nieruchomości w zabudowaniach wielorodzinnych:

- odpady zmieszane – raz na dwa tygodnie

- odpady selektywnie zbierane (papier i tektura, szkło, metali i tworzywa sztuczne, BIO) – raz w miesiącu.